JAN NICEWICZ

<<< powrót do programu festiwalu

Jan NICEWICZ ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Karola Radziwonowicza. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kontynuuje naukę u tego samego pedagoga. Jest laureatem wielu konkursów dla dzieci i młodzieży, zarówno polskich jak i międzynarodowych. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym.

Do jego ostatnich osiągnięć należą:

  • 1 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Małopolska” 2025 w kategorii: fortepian
  • 3 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Henryka Melcera w Kaliszu
  • 1 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Żyrardowie
  • Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Ignacego Jana Paderewskiego na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „de Girard”

Lista wcześniejszych nagród:

  • 1 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Sonja Pahor”
  • 3 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Gloria artis” w Wiedniu
  • Laureat XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu
  • 1 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Trzcianie [2019]
  • 2 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Czernego w Zamościu

Jan również aktywnie koncertuje z wieloma zespołami kameralnymi. Otrzymał 2 miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Centrum Edukacji Artystycznej, 2 miejsce na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej oraz 3 miejsce na 9. Turnieju Kameralnym w 3 odsłonach w Bydgoszczy. Był uczestnikiem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jako aktywnie koncertujący pianista, brał udział w Maratonie Chopinowskim Polskiego Radia z okazji 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kwadransach muzycznych w Żelazowej Woli, letnim festiwalu Chopin en Vacances oraz cyklu koncertów „Młodzi wirtuozi” w Zamku Królewskim. Bierze udział w wykładach, na których reprezentuje historyczne instrumenty.

Koncertował w wielu znanych salach koncertowych w Polsce m. in. studio S1 Polskiego Radia, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, muzeum w Radziejowicach czy Sali Balowej łańcuckiego zamku. Uczestniczył w wielu kursach oraz warsztatach pianistycznych, na których pracował z wieloma wybitnymi pedagogami i pianistami m. in. prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just, Beaty Bilińskiej, Olgi Łazarskiej, Katarzyny Popowej-Zydroń, Pawła Zawadzkiego. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Olsztyna oraz Marszałka województwa warmińsko- mazurskiego.

<<< powrót do programu festiwalu